Nowe rozwiązanie w zakresie systemów wizyjnych pomoże przemysłowi przejść od wysp do ekosystemów automatyzacji

Zebra Technologies Corporation (NASDAQ: ZBRA), innowator w dziedzinie konkurencyjnych rozwiązań biznesowych, zaprezentuje Optyczne rozpoznawanie znaków z wykorzystaniem głębokiego uczenia (Deep Learning Optical Character Recognition (DL-OCR). Rozwiązanie wspiera producentów i operatorów magazynowych, którzy coraz częściej potrzebują szybkich, dokładnych, niezawodnych i gotowych do użycia rozwiązań typu deep learning do kontroli zgodności, jakości i dostępności. Zebra zaprezentuje rozwiązanie DL-OCR na targach VISION 2022 w Stuttgarcie w Niemczech – jednej z największych i najważniejszych imprez poświęconych systemom wizyjnym w regionie EMEA, w dniach 4-6 października 2022 r.

Właściwe przeprowadzenie kontroli OCR może być wyzwaniem. Wiele czynników, w tym stylizowane czcionki, zamazane, zniekształcone lub zasłonięte znaki, powierzchnie odbijające światło oraz złożone, niejednolite tła mogą uniemożliwić uzyskanie stabilnych wyników przy użyciu tradycyjnych technik OCR. Nowe narzędzie DL-OCR o przemysłowej jakości to dodatek do oprogramowania Zebra Aurora™, który umożliwia szybkie i łatwe odczytywanie tekstu. DL-OCR zawiera gotową do użycia sieć neuronową, która została wstępnie wytrenowana przy użyciu tysięcy próbek różnych obrazów. Zapewnia ona wysoką dokładność od razu po wyjęciu z pudełka, nawet w przypadku bardzo trudnych warunków. Użytkownicy mogą budować solidne aplikacje OCR w kilku prostych krokach – wszystko to bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy z zakresu systemów wizyjnych. Intuicyjny interfejs Zebra Aurora™ znacznie ułatwia konfigurację.

„Nasza zaawansowana technologia OCR została udoskonalona i zoptymalizowana przez ekspertów od systemów wizyjnych, aby zapewnić najnowocześniejszą, przemysłową jakość” – powiedział Donato Montanari, Vice President and General Manager, Machine Vision, Zebra Technologies. „Użytkownicy po prostu podświetlają czytany obszar, a oprogramowanie wykonuje pozostałą pracę. Zebra Aurora™ działa z większością czcionek – nawet ze stylizowanymi znakami, więc nie ma potrzeby trenowania czcionek ani utrzymywania bibliotek”.

DL-OCR firmy Zebra Technologies odpowiada na zapotrzebowanie operatorów magazynowych i producentów na szybsze, dokładniejsze formy automatyzacji. Narzędzie to pomaga dzisiejszym specjalistom od obrazowania przemysłowego myśleć i działać bardziej jak naukowcy zajmujący się danymi.

„Naszą wizją jest umożliwienie inżynierom wykorzystania najnowszych innowacji w tej dziedzinie poprzez uczynienie ich bardziej dostępnymi do wdrożenia i użycia. Oznacza to, że inżynierowie mogą myśleć i działać bardziej jak naukowcy zajmujący się danymi w obliczu rosnących ilości i różnorodności danych, a także lepiej zrozumieć działanie i korzyści biznesowe płynące z rozwiązań głębokiego uczenia” – powiedział Montanari. „Możliwość gromadzenia dnych, analizowania i działania w czasie rzeczywistym można osiągnąć dzięki gotowym do użycia narzędziom do głębokiego uczenia, które przechwytują i analizują dane na obrzeżach”.

Podczas VISION 2022 Zebra’s Machine Vision Product Manager, Jim Witherspoon, poprowadzi warsztaty, które odbędą się w czwartek, 6 października w godz. 10.40-11.00 w hali 8, stoisko C70. Tematem przewodnim będzie „Od odczytu kodów kreskowych do wizji do głębokiego uczenia”.

Delegaci i przedstawiciele mediów są zaproszeni do spotkania z kadrą kierowniczą firmy Zebra Technologies ds. systemów wizyjnych w hali 8 na stoisku 8B30, aby omówić więcej sposobów, w jakie Zebra zaspokaja potrzeby klientów w zakresie wizji maszynowej po przejęciu firm Aurora Vision w 2021 r. i Matrox Imaging w 2022 r. Goście będą mogli również zapoznać się z innowacyjnymi pokazami na żywo z bogatego portfolio sprzętu i oprogramowania firmy Zebra, w tym opcji Zebra Aurora™ Studio, Library i Deep Learning.

Na stoisku 8C45 firma, Matrox Imaging zaprezentuje Matrox GevIQ – pierwszą w branży inteligentną kartę sieciową (NIC) 10+ GbE przeznaczoną specjalnie do akwizycji GigE Vision® — wraz z oprogramowaniem Matrox Design Assistant™ X 22H2 oraz komputerem przemysłowym Matrox 4Sight EV7.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

– Zebra Technologies prezentuje swoje nowe narzędzie Deep Learning Optical Character Recognition (DL-OCR) jako dodatek do Zebra Aurora dla operatorów magazynowych i producentów, którzy potrzebują wydajnego, nieszablonowego rozwiązania do głębokiego uczenia się.
– Narzędzie DL-OCR jest wyposażone w gotową do użycia sieć neuronową, która może szybko zapewnić wysoką dokładność, nawet w bardzo trudnych warunkach.
– Narzędzie to będzie dostępne dla partnerów Zebra Technologies z branży automatyki przemysłowej w najbliższej przyszłości.
– Zebra organizuje również warsztaty „From Barcode Reading to Vision to Deep Learning”, aby wspierać i zachęcać specjalistów od obrazowania przemysłowego do szerszego działania, dokładnie tak jak czynią to naukowcy zajmujący się danymi.