Marka to ogromna siła napędowa, dzięki której konsumenci decydują się na korzystanie z konkretnych produktów i usług. W tworzeniu wizerunku i skutecznym brandingu coraz ważniejsza staje się proekologiczna postawa. Jak wdrożyć takie rozwiązania w firmie? Postaw na ekologiczne opakowania!

Zamiast tworzyw sztucznych – postaw na opakowania nadające się do recyklingu!

Współcześni konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na to, czy w czym kupują dany produkt. Poza jakością danej usługi lub produktu, o marce wiele może powiedzieć rodzaj zastosowanego opakowania i to, czy powstało ono w sposób przyjazny dla naturalnego środowiska.

Trend na Eko ma na celu zmniejszenie ilości szkodliwych odpadów oraz wykorzystywanie odnawialnych surowców. W zgodzie z tą ideą warto zrezygnować z tworzyw sztucznych i zainwestować w ekologiczne papierowe i kartonowe opakowania dla swoich produktów. Papier rozkłada się bardzo szybko i może być wtórnie wykorzystywany do dalszej produkcji. Papierowe opakowania sprawdzają się w wielu różnych branżach, nic więc dziwnego, że wypierają szkodliwy plastik!

Bioplastik – co to takiego?

W trosce o ekologię coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wdrożenie biodegradowalnych bioplastikowych opakowań. To dobra alternatywa dla jednorazowych opakowań, na przykład w branży gastronomicznej. Bioplastik powstaje z takich surowców jak trzcina cukrowa, odpady papierowe, czy kukurydza. Dzięki temu rozwiązaniu można zminimalizować ilość zalegających odpadów i śmieci, a także wydzielanych do atmosfery gazów cieplarnianych. Produkcja takich opakowań jest o wiele bardziej ekologiczna niż w przypadku plastiku.

Opakowania dla biznesu od Akar

Szukasz profesjonalnego dostawcy opakowań dla swojej firmy? Wypróbuj opakowania styropianowe dedykowane branżom gastronomicznym, hurtowniom, sklepom spożywczym i punktom detalicznym firmy Akar! W ofercie firmy znajdziesz opakowania dla gastronomii, handlu i przemysłu. Akar to najwyższa jakość obsługi, usług i produktów, w sam raz dla Twojej marki!