Pracujesz na Politechnice Warszawskiej? Czekają na Ciebie studia MBA

2019.07.02

1 minut i 40 sekundy

Zdjęcie stockowe

Sukces firm, organizacji i innych podmiotów w dużej mierze zależy od umiejętności kadry zarządzającej. Na pracowników Politechniki Warszawskiej czekają studia MBA. Dlaczego warto się na nie zapisać?

Studia MBA – co to?

Studia MBA, czyli Master of Business Administration, powstały w latach 50. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Aktualnie studia MBA są podstawowym sposobem kształcenia menedżerów. Absolwenci takich studiów potrafią odnaleźć się w różnych sytuacjach biznesowych zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Mają wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, dzięki czemu potrafią wyznaczać i realizować cele.

MBA są realizowane również w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Są to trzysemestralne studia podyplomowe realizowane w ramach projektu „NERW PW. Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca”. Ich program został opracowany z myślą o kadrze zarządzającej Politechniką Warszawską.

Dla kogo studia MBA na PW?

Program MBA, czyli studiów realizowanych na Politechnice Warszawskiej, został dostosowany do potrzeb kadry kierowniczej. Na zajęciach poszczególni wykładowcy akademiccy poruszają zagadnienia związane z otoczeniem gospodarczym, finansami, strategiami rozwoju uczelni, programami rozwoju osobistego czy zarządzania operacyjnego.

Z uwagi na specyficzny program studiów MBA udział w zajęciach mogą wziąć m.in. przewodniczący komisji senackich, pełnomocnicy rektora i pełnomocnicy dziekana.

Rozwiń swoje umiejętności

Studia MBA to teoria połączona z praktyką. Jako pracownik Politechniki Warszawskiej masz duże doświadczenie, ale swoją wiedzę możesz pogłębić z zakresu trendów rozwoju wyższych uczelni technicznych, technik efektywnego zarządzenia zespołami i ich rozwojem oraz sporządzania i zrozumienia analiz finansowych.

Jako absolwent studiów MBA na Politechnice Warszawskiej będziesz jeszcze sprawniej zarządzał rozwojem uczelni i skuteczniej zarządzał zmianami organizacyjnymi. Duża część programu MBA jest poświęcona zagadnieniu wykorzystania technologii i innowacyjności. Część zajęć w programie dotyczy rozwoju potencjału osobistego – dowiesz się m.in. jak efektywnie prowadzić prezentacje i negocjacje biznesowe oraz jak korzystnie przeprowadzać autoprezentację.