Zebra Technologies Corporation (NASDAQ: ZBRA), która na co dzień specjalizuje się w innowacyjnych rozwiązaniach klasy enterprise razem ze swoimi partnerami biznesowymi wprowadziła do swojej bardzo bogatej oferty wyjątkowy system Zebra MotionWorks® Proximity. Należy zaznaczyć, że gwarantuje on wykrywanie różnego rodzaju zbliżenia czy funkcje polegające na powiadamianiu i śledzeniu interakcji. Pomagają one pracodawcom zagwarantować pracownikom znacznie lepszą ochronę w miejscu pracy.

Jak wiadomo rządy poszczególnych krajów publikują różne wytyczne, według których pracodawcy muszą nie tylko przygotowywać, ale również wdrażać zasady w swoich firmach. Dotyczą one przede wszystkim trzymania odpowiedniego dystansu między pracownikami czy obowiązkowej dezynfekcji. Wspomniany system MotionWorks® Proximity zarówno spełnia praktycznie wszystkie wymagania, jak i jest odpowiedzią na liczne potrzeby firm, które szukają strategii, która mogłaby ułatwić wznowienie działań w trudnych czasach pandemii.

Warto również wiedzieć, że Bill Burns, czyli Chief Product and Solutions Officer w omawianej firmie stwierdził, że przedsiębiorstwo uwzględniło zdrowie pracowników, którzy będą wracali do pracy, dlatego dokonało przeglądu priorytetów związanych z bezpieczeństwem i higieną. Ponadto zespoły w firmie Zebra w bardzo krótkim czasie zaprojektowały, a także wdrożyły system wykrywania zbliżeń z licznymi funkcjami związanymi z powiadamianiem czy śledzeniem poszczególnych interakcji. System jest już dostępny dla klientów firmy, którzy chcieliby zdecydowanie wzmocnić ochronę pracowników nie tylko w magazynach, ale również zakładach produkcyjnych.

Należy także mieć świadomość, że system, który opracowała firma Zebra zbiera bardzo szczegółowe informacje dotyczące zdarzeń zbliżenia czy interakcji. Ponadto oferuje pracownikom indywidualne ostrzeżenia o zbliżaniu się. Godny uwagi jest również fakt, że uzyskane dane będą powiązane z unikalnymi identyfikatorami pracowników, co pozwoli właścicielom firm na podjęcie właściwych działań. Zachowane zostaną oczywiście zasady związane z ochroną prywatności. Warto podkreślić, że wyróżnia to system firmy Zebra od wszystkich innych publicznych systemów przeznaczonych do monitorowania interakcji. Dodatkowo nie tylko precyzyjne, ale również automatyczne rozwiązanie polegające na śledzeniu kontaktów pozwoli właścicielom firm na wytypowanie odpowiednich pracowników, którym będzie trzeba przeprowadzić badania. Zdecydowanie ograniczy to ewentualną potrzebę na zamknięcie całego obiektu.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że oprogramowanie, które wykorzystuje energooszczędny standard BLE, a także sieć WiFi jest instalowane w chmurze. Pozwala to na zdecydowanie szybsze wdrożenie, a także zdalne zarządzanie. Eliminowana jest tym samym jakakolwiek konieczność zagwarantowania specjalistycznej obsługi w danym obiekcie. Ponadto omawiany system nie będzie wymagał nowej infrastruktury. Może bez żadnego problemu bazować na istniejących urządzeniach firmy Zebra.

Bardzo istotny atutem systemu pozwalającego na śledzenie interakcji jest fakt, że bazuje na urządzeniach używanych przez pracowników. Przedsiębiorstwo może tym samym ograniczyć ewentualne wydatki. Pracownicy z kolei mogą bez żadnego problemu przestawić się na nowe funkcje. Ponadto ogromne doświadczenie firmy i ekspercka wiedza pozwalają na zaoferowanie rozwiązań zapewniających nie tylko bezpieczeństwo, ale również poufność już od samego momentu wdrożenia.

Warto również wiedzieć, że omawiana firma jest jednym z czołowych dostawców systemów lokalizacyjnych. Przedsiębiorstwo zna technologie, które są wykorzystywane w systemach wykrywania zbliżeń. Godny uwagi jest także fakt, że przedsiębiorstwo zostało uznane za Leadera w raporcie Gartner. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że rozwiązania omawianej firmy są również stosowane w lidze NFL do zbierania w czasie rzeczywistym istotnych informacji o lokalizacji czy nawet przyspieszeniu poszczególnych graczy.

Obowiązkowe zastrzeżenie:

Trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniana wcześniej firma Gartner nie tylko nie promuje żadnego produktu, ale również usługi. Ponadto przedsiębiorstwo nie rekomenduje użytkownikom technologii wybierania tylko i wyłącznie takich sprzedawców, którzy uzyskali najwyższe pozycje w rankingach. Publikacje składają się bowiem z różnych opinii organizacji badawczej. Nie można postrzegać ich jako stwierdzeń poszczególnych faktów. Należy także zaznaczyć, że firma Zebra nie udziela gwarancji w związku z badaniami.

O firmie ZEBRA

Firma Zebra (NASDAQ: ZBRA) gwarantuje zdecydowanie większe możliwości pracownikom z pierwszej linii nie tylko w handlu detalicznym, ale również ochronie zdrowia, transporcie, produkcji, logistyce czy sektorze publicznym. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że omawiana firma posiada aż 10 tysięcy partnerów w 100 krajach na całym świecie. Dostarcza także najbardziej kompleksowe rozwiązania, które są odpowiednio dostosowane do poszczególnych branż. Mogą one w bardzo inteligentny sposób łączyć ludzi, dane czy sprzęt, by pomagać przedsiębiorcom w podejmowaniu najbardziej kluczowych decyzji. Produkty firmy Zebra należą do czołowych rozwiązań na rynku. Są w stanie usprawnić procesy związane ze sprzedażą, monitorowaniem czy zarządzeniem stanami magazynowymi. Ponadto zdecydowanie zwiększają wydajność dostaw czy udoskonalają procesy obsługi pacjentów. Warto zaznaczyć, że omawiane przedsiębiorstwo w 2019 roku zostało sklasyfikowane na 166 miejscu w rankingu Najlepszych Pracodawców prestiżowego magazynu Forbes. Zdecydowanie więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.zebra.com. Można także podjąć decyzję o zamówieniu newsletterów. Rekomendowane jest śledzenie bloga firmy Zebra Your Edge Blog, a także profili w mediach społecznościowych na Twitterze, Linkedinie czy Facebooku.

Kontakt dla mediów:
Valerie Berrivin
Zebra Technologies
Phone: +33 607 956 184
[email protected]
Dział analiz branżowych:
Kasia Fahmy
Zebra Technologies

+1-224-306-8654
[email protected]