Coraz więcej firm i przedsiębiorstw wprowadza papierowe torby eko zamiast tradycyjnych reklamówek. Jedni robią to z tego powodu, że jest na to moda, inni natomiast dlatego, że chcą być bardziej ekologiczni i chronić matkę ziemie. Nie ważne, jaki jest powód ważne, że to się dzieje. Jednak czy warto w takie torby inwestować?

Na pierwszym miejscu ekologia

Od kilku lat ekologia stała się bardzo modna i większość ludzi zaczęła wreszcie dbać o naszą planetę. Papierowe torby są idealnym przykładem jak, o tę ekologię zadbać, choć w małym stopniu. Warto wybierać torby papierowe ze względu na to, że są bezpieczne dla naszego środowiska i nie niszczą naszej planety jak tradycyjne torby foliowe.

Porównanie czasu rozkładu między zwykłą „foliówką” a torbą eko

Warto wiedzieć, że rozkład tradycyjnej torby foliowej to od 300 do nawet 800 lat. Natomiast torby papierowe rozkładają się maksymalnie pół roku i są całkowicie naturalne. Do tworzenia druku na takich torbach zostają wykorzystane specjalne ekologiczne farby, które nie przeszkadzają w rozkładzie i także nie są szkodliwe dla środowiska, w którym żyjemy. Warto więc sięgać po takie torby z tego jednego powodu. Bo nasz wybór może mieć duże znaczenie, jak będzie wyglądała ziemia za kilkaset lat, mimo że nas już wtedy nie będzie.

Torby papierowe eko – recykling

Pomimo że było to już wspomniane wyżej, warto to podkreślić jeszcze raz. Torby papierowe są najczęściej robione z papieru zebranego z recyklingu. Dzięki czemu są one non stop przetwarzane, przez co nie marnuje się drzew do jej produkcji i być może jedna torba wykorzystywana jest kilkanaście razy. Nie to, co foliowa torba.

Pojemność torby

Papierowe torby są tworzone w wielu rozmiarach, wszystko zależy od potrzeb klienta, który składa zamówienie na takiego rodzaju torby, Tym bardziej że w porównaniu do zwykłych toreb plastikowych, są bardziej wydajne i możemy do nich więcej rzeczy zmieścić i nie trzeba brać więcej niż tyle, ile w rzeczywistości nam trzeba.

Torba papierowa idealne miejsce na reklamę

Większość sklepów posiadających w swojej ofercie papierowe torby umieszcza na nich swoje logo. Taka metoda reklamy jest idealna, ponieważ osoba robiąca zakupy i posiadająca taką torbę robi darmową reklamę danemu sklepowi. Być może stanie się tak, że ktoś spojrzy na tę torbę i postanowi złożyć wizytę w takim sklepie i zrobić w nim zakupy. Dlatego warto inwestować w taki rodzaj reklamy, ponieważ szybko może się nam zwrócić.

Coraz więcej dostępnych wzorów

Jak wiadomo wiele ludzi to wzrokowcy, tak więc i torby papierowe mają w swojej ofercie wiele kolorystycznych modeli, czy wzorów. Po to, aby zachęcić klienta jeszcze bardziej do zakupu takiej torby. Idealnie taka torba sprawdzi się na zapakowanie prezentu czy to urodzinowego, czy z innej okazji.