Czy warto wybrać gotową trawę do ogrodu?

Niniejszy artykuł pod tytułem Co warto wiedzieć o pożyczkach społecznościowych? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Co warto wiedzieć o pożyczkach społecznościowych? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Czy warto wybrać gotową trawę do ogrodu z tzw. rolki zamiast siać samodzielnie? Sprawdźmy.

Klient ma do wyboru trawę do siania lub gotową trawę rozwijaną z rolki. Wygoda jest większa, gdy rozkłada się gotową trawę. Wówczas klient rozkłada trawę i już. Nie musi jej pielęgnować, drżeć nad tym, aby nie wyschła. Trawa z rolki powinna być dobrej jakości: zielona, bez chwastów, równo przycięta, płaty muszą mieć równe rozmiary. Jeśli rolki są w złym stanie to nie należy ich kupować i układać. Przed położeniem należy dokładnie obejrzeć trawę z rolki. Trawę z rolki układa się od razu po zakupie, bez czekania, ponieważ może się ona zaparzyć. Najlepiej układać trawę od najdłuższego boku trawnika albo wzdłuż płotu. Ziemię obficie podlewa się, a płaty trawy układa się równo jeden przy drugim, korzeń musi dochodzić do podłoża. Brzegi trawnika przycina się nożem i przysypuje się je ziemią. Jeśli pojawią się prześwity to można je uzupełnić darnią lub obsiać mieszanką traw. Położenie trawnika z rolki jest bardzo łatwe. Należy zamówić jej dostarczenie na paletach, ponieważ tak przewożone rolki nie ulegną uszkodzeniom. Na taki trawnik można wejść po jednym lub dwóch tygodniach – nie wcześniej, aby nie uszkodzić delikatnej trawy.

Jakie zalety ma trawa z rolki?

Zalet jest co najmniej kilka:

  • trawę układa się w jeden dzień;
  • jest odporna na szkodniki i choroby;
  • daje doskonały efekt – piękna zieleń, gęsta i zadbana od razu;
  • można wybrać dowolny gatunek trawy;
  • trawnik jest od razu dojrzały, jest to bujna i piękna trawa;
  • ma odporność na silne deszcze;
  • posiada dużą zdolność do regeneracji;
  • trawa z rolki przyjmuje się zawsze;

* trawnik z rolki można zakładać nawet w zimie, a trawnik z siewu wysiewa się od kwietnia do początku listopada. Siew jest kłopotliwy, zajmuje czas, a na gotową trawę czeka się co najmniej kilka tygodni. Nie każdy chce tak długo czekać.

Taka trawa ma jedną wadę: rolki są dość drogie, ale można ten koszt zaakceptować. Trawa z rolki musi być też pielęgnowana, podobnie jak ta z nasion. Trzeba ją podlewać, przycinać, nawozić na wiosnę i pod koniec lata. Jeśli nie będziemy o nią dbali to wówczas trawa zwiędnie i nie będzie ozdobą przydomowego ogródka. Z tego powodu dbać o trawę trzeba. Jednak nie trzeba czekać na jej wzrost, jest gotowa od razu, bez czekania.

Podsumowując, zakup trawy z rolki to dobry wybór. Od razu mamy piękną trawę, która zdobi otoczenie domu. Szybko, efektywnie i ładnie zyskujemy to, co jest naszym celem. Z pełnym przekonaniem polecamy doskonałą trawę do ogrodu, która przywożona jest w rolkach, układana szybko i cieszy oko od razu.

Artykuł powstał przy współpracy z naszogrodniczy.pl