Co warto wiedzieć o pożyczkach społecznościowych?

Niniejszy artykuł pod tytułem Co warto wiedzieć o pożyczkach społecznościowych? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Co warto wiedzieć o pożyczkach społecznościowych? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Pożyczka społecznościowa to forma pożyczki, która może zostać zawarta przez Internet, bez udziału takich instytucji finansowych jak np. bank. Co warto wiedzieć o pożyczkach społecznościowych? Kto może wziąć taki kredyt?

Co warto wiedzieć o pożyczkach społecznościowych?

Pożyczka społecznościowa (inna nazwa: peer-to-peer lub social lending) to pożyczka, w wyniku której zostaje zawarta transakcja pomiędzy dwoma osobami fizycznymi. Pożyczkobiorcę z pożyczkodawcą łączy najczęściej specjalna platforma internetowa. Cała transakcja przebiega przez Internet, bez udziału takich pośredników jak banki czy parabanki.

Jakie są zalety tej formy pożyczania pieniędzy?

Pożyczki społecznościowe zdobywają w Polsce coraz więcej zwolenników. Zalety tej formy pożyczania pieniędzy to przede wszystkim niskie koszta pożyczki. Procedura otrzymania takiego kredytu jest łatwa i zostaje przeprowadzona w całości przez Internet, a warunki spłaty są bardzo elastyczne, ustalane przez obie strony biorące udział w transakcji.

Inne zalety pożyczki społecznościowej to:

  • niskie opłaty wstępne
  • brak pośredników w transakcji
  • brak konieczności posiadania poręczycieli
  • niskie (w porównaniu z innymi pożyczkami) oprocentowanie

Jak zawrzeć taką transakcję? Jak można się starać o przyznanie szybkiego kredytu w formie pożyczki społecznościowej?

Jak złożyć wniosek o pożyczkę społecznościową?

Jeśli potrzebujesz pieniędzy i zależy Ci na pożyczce bez pośredników (banków, firm pożyczkowych), warto skorzystać ze specjalnych platform, takich jak Finansowo.pl, czy Fellow Finance. Aby móc ubiegać się o pieniądze, należy się zarejestrować i założyć konto. Po pozytywnej weryfikacji danych można rozpocząć poszukiwania pożyczkobiorcy.

Jak wyglądają warunki pożyczki?

Pożyczki społecznościowe mają bardzo elastyczną formę. Pożyczkobiorca sam ustala wysokość pożyczanej kwoty oraz termin na spłatę zobowiązania. Platforma ma na celu połączenie pożyczkobiorcy z pożyczkodawcą, im większa wiarygodność pożyczkobiorcy, tym większe szanse na to, że transakcja zostanie zawarta, a on otrzyma on pieniądze na wybrany cel.

Szukasz ciekawych i przydatnych porad dotyczących biznesu i finansów? Sprawdź koniecznie serwis Porady.org.